Plugins - WP Fastest Cache - Development (trunk) - en to nl_BE translation catalogue (142 entries)

en: Some js sources will not be loaded until scrolling or moving the mouse
nl_BE: Sommige js-bronnen worden pas geladen wanneer er wordt gescrold of de muis wordt bewogen

en: Delay Js
nl_BE: Vertraag Js

en: WP Fastest Cache Options
nl_BE: WP Fastest Cache opties

en: has Yandex Click ID Parameters
nl_BE: heeft Yandex Click ID parameters

en: Clearing Specific Pages
nl_BE: Specifieke pagina's wissen

en: Save
nl_BE: Opslaan

en: Cancel
nl_BE: Annuleren

en: Toolbar Settings
nl_BE: Werkbalk instellingen

en: Clear Cache of All Sites
nl_BE: Cache van alle websites wissen

en: <a href="%s">Settings</a>
nl_BE: <a href="%s">Instellingen</a>

en: Clear Cache
nl_BE: Cache wissen

en: Eliminate render-blocking JavaScript resources
nl_BE: Elimineer render blokkering javascript bronnen

en: Options have been saved
nl_BE: Opties zijn opgeslagen

en: Update
nl_BE: Bijwerken

en: Please don't delete the free version. Premium version works with the free version.
nl_BE: Verwijder de gratis versie niet. Premium versie werkt samen met de gratis versie.

en: Get It Now!
nl_BE: Verkrijg hem nu!

en: You can download and update the premium when you want if you paid.
nl_BE: Je kan de premium versie downloaden en bijwerken wanneer je wil als je hebt betaald.

en: Download & Update
nl_BE: Downloaden & bijwerken

en: Buy
nl_BE: Koop

en: Purchased
nl_BE: Gekocht

en: The download button will be available after paid. You can buy the premium version now.
nl_BE: De downloadknop is beschikbaar na betaling. Je kan de premium versie nu kopen.

en: Just
nl_BE: Alleen

en: You need to pay before downloading the premium version.
nl_BE: Je moet betalen voordat je de premium versie downloadt.

en: Checkout
nl_BE: Afrekenen

en: New Features
nl_BE: Nieuwe functies

en: In the premium version there are some new features which speed up the sites more.
nl_BE: In de premium versie zijn er een aantal nieuwe functies die de websites meer versnellen.

en: Discover Features
nl_BE: Functies ontdekken

en: has Woocommerce Items in Cart
nl_BE: heeft Woocommerce artikelen in winkelwagentje

en: has Google Analytics Parameters
nl_BE: heeft Google Analytics parameters

en: Archives
nl_BE: Archieven

en: Server Time
nl_BE: Server tijd

en: delete the files
nl_BE: verwijder geselecteerde bestanden

en: Contains
nl_BE: Bevat

en: Is Equal To
nl_BE: Is gelijk aan

en: Starts With
nl_BE: Begint met

en: Home Page
nl_BE: Homepage

en: All
nl_BE: Alles

en: Exclude Page Wizard
nl_BE: Uitsluiten pagina wizard

en: Then
nl_BE: Dan

en: If REQUEST_URI
nl_BE: Als REQUEST_URI

en: Cache Timeout Wizard
nl_BE: Cache timeout wizard

en: Lazy Load Settings
nl_BE: Instellingen voor lazy load

en: Enable Gzip
nl_BE: Gzip inschakelen

en: Please Update
nl_BE: Bijwerken

en: Success
nl_BE: Gelukt

en: Warning
nl_BE: Waarschuwing

en: Add New Rule
nl_BE: Nieuwe regel toevoegen

en: Delete Cache and Minified CSS/JS
nl_BE: Cache en Minified CSS/JS verwijderen

en: Only available in Premium version
nl_BE: Alleen beschikbaar in Premium versie

en: Choose One
nl_BE: Kies er een

en: All cache files will be removed as well
nl_BE: Alle cachebestanden worden ook verwijderd

en: If you modify any css file, you have to delete minified css files
nl_BE: Als je een css bestand wijzigt, moet je minified css bestanden verwijderen

en: Target folder
nl_BE: Doelmap

en: You can delete all cache files
nl_BE: Je kan alle cachebestanden verwijderen

en: Exclude
nl_BE: Uitsluiten

en: Image Optimization
nl_BE: Afbeeldingoptimalisatie

en: Settings
nl_BE: Instellingen

en: Database Cleanup
nl_BE: Database opschoning

en: CDN Settings
nl_BE: CDN instellingen

en: Exclude JS
nl_BE: JS uitsluiten

en: Exclude CSS
nl_BE: CSS uitsluiten

en: Exclude Cookies
nl_BE: Cookies uitsluiten

en: Exclude User-Agents
nl_BE: Uitsluiten gebruikers-agents

en: Exclude Pages
nl_BE: Pagina's uitsluiten

en: Optimize Image Tool
nl_BE: Optimaliseer afbeelding tool

en: Timeout Rules
nl_BE: Time-out regels

en: Delete Cache
nl_BE: Cache verwijderen

en: Cache Statistics
nl_BE: Cache statistieken

en: Clear Cache of Post / Page
nl_BE: Cache van bericht / pagina wissen

en: What do you want to happen after update a post or a page?
nl_BE: Wat wil je dat er gebeurt na het bijwerken van een bericht of een pagina?

en: Clear Cache of Pagination
nl_BE: Cache van paginatie wissen

en: Clear Cache of Post Tags
nl_BE: Cache van bericht tags wissen

en: Clear Cache of Post Categories
nl_BE: Cache van bericht categorieën wissen

en: Clear Cache of Homepage
nl_BE: Cache van homepage wissen

en: Clear All Cache
nl_BE: Alle cache wissen

en: What do you want to happen after publishing the new post?
nl_BE: Wat wil je dat er gebeurt na het publiceren van het nieuwe bericht?

en: Restart After Completed
nl_BE: Opnieuw starten nadat deze is voltooid

en: pages per minute
nl_BE: pagina's per minuut

en: Custom Taxonomies
nl_BE: Aangepaste taxonomieën

en: Custom Post Types
nl_BE: Aangepaste berichttypes

en: Attachments
nl_BE: Bijlagen

en: Pages
nl_BE: Pagina's

en: Categories
nl_BE: Categorieën

en: Posts
nl_BE: Berichten

en: Reduce HTTP requests through combined js files
nl_BE: HTTP aanvragen verminderen via gecombineerde js-bestanden

en: Load images and iframes when they enter the browsers viewport
nl_BE: Afbeeldingen en iframes laden wanneer ze de viewport van de browsers betreden

en: Load Google Fonts asynchronously
nl_BE: Google Fonts asynchroon laden

en: Render Blocking Js
nl_BE: Render blokkeren Js

en: You can remove the emoji inline css and wp-emoji-release.min.js
nl_BE: Je kan de emoji inline css en wp-emoji-release.min.js verwijderen

en: Disable Emojis
nl_BE: Emojis uitschakelen

en: Reduce page load times for repeat visitors
nl_BE: Laadtijden van pagina's voor terugkerende bezoekers verminderen

en: Browser Caching
nl_BE: Browser caching

en: Reduce the size of files sent from your server
nl_BE: De grootte van bestanden die vanaf je server worden verzonden, verkleinen

en: Combine Js Plus
nl_BE: Combineer Js Plus

en: Combine Js
nl_BE: Combineer Js

en: You can decrease the size of js files
nl_BE: Je kan de grootte van js bestanden verkleinen

en: Reduce HTTP requests through combined css files
nl_BE: HTTP aanvragen verminderen via gecombineerde css bestanden

en: Combine Css
nl_BE: CSS samenvoegen

en: More powerful minify css
nl_BE: Krachtiger minify CSS

en: Minify Css Plus
nl_BE: Minify CSS Plus

en: You can decrease the size of css files
nl_BE: Je kunt de grootte van css-bestanden verkleinen

en: Minify Css
nl_BE: Minify CSS

en: More powerful minify html
nl_BE: Krachtiger minify html

en: You can decrease the size of page
nl_BE: Je kan de grootte van de pagina verkleinen

en: Clear cache files when a post or page is updated
nl_BE: Cache bestanden wissen wanneer een bericht of pagina wordt bijgewerkt

en: Update Post
nl_BE: Bericht bijwerken

en: Clear cache files when a post or page is published
nl_BE: Cache bestanden wissen wanneer een bericht of pagina wordt gepubliceerd

en: New Post
nl_BE: Nieuw bericht

en: Create cache for mobile theme
nl_BE: Cache maken voor mobiel thema

en: Mobile Theme
nl_BE: Mobiel thema

en: Don't show the cached version for desktop to mobile devices
nl_BE: De versie in de cache voor desktop niet tonen op mobiele apparaten

en: Mobile
nl_BE: Mobiel

en: Don't show the cached version for logged-in users
nl_BE: De versie in de cache voor ingelogde gebruikers niet tonen

en: Logged-in Users
nl_BE: Ingelogde gebruikers

en: Create the cache of all the site automatically
nl_BE: De cache van de hele website automatisch maken

en: Preload
nl_BE: Vooraf laden

en: Reduce the number of SQL queries
nl_BE: Het aantal SQL query's verminderen

en: Widget Cache
nl_BE: Widget cache

en: Enable
nl_BE: Inschakelen

en: Cache System
nl_BE: Cache systeem

en: Once Every 15 Days
nl_BE: Eenmaal per 15 dagen

en: Once Every 7 Days
nl_BE: Eenmaal per 7 dagen

en: Once Every 3 Days
nl_BE: Eenmaal per 3 dagen

en: Once Every 10 Hours
nl_BE: Eenmaal per 10 uur

en: Once Every 9 Hours
nl_BE: Eenmaal per 9 uur

en: Once Every 8 Hours
nl_BE: Eenmaal per 8 uur

en: Once Every 7 Hours
nl_BE: Eenmaal per 7 uur

en: Once Every 5 Hours
nl_BE: Eenmaal per 5 uur

en: Once Every 4 Hours
nl_BE: Eenmaal per 4 uur

en: Once Every 3 Hours
nl_BE: Eenmaal per 3 uur

en: Once Every 2 Hours
nl_BE: Eenmaal per 2 uur

en: Once Every 10 Days
nl_BE: Eenmaal per 10 dagen

note: Description of the plugin
en: The simplest and fastest WP Cache system
nl_BE: Het eenvoudigste en snelste WP cache systeem

en: Once a Year
nl_BE: Eenmaal per jaar

en: Once a Month
nl_BE: Eenmaal per maand

en: Once a Day
nl_BE: Eenmaal per dag

en: Once Every 6 Hours
nl_BE: Eenmaal per 6 uur

en: Once an Hour
nl_BE: Eenmaal per uur

en: Twice an Hour
nl_BE: Tweemaal per uur

en: Once Every 15 Minutes
nl_BE: Eenmaal per 15 minuten

en: Once Every 5 Minutes
nl_BE: Een keer per 5 minuten

en: Once Every 1 Minute
nl_BE: Eenmaal per minuut
